ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I ANDRZEJKI

W czwartek 28 listopada obchodziliśmy niecodzienną uroczystość – Święto Patrona. Święto Patrona jest także dniem imienin szkoły. Uroczystość ta stała się okazją do przywołania wielu pięknych kart, które tworzą historię i teraźniejszość naszej szkoły. Jedną z nich jest niewątpliwie osoba ppor. Piotra Wysockiego – wielkiego Polaka, który wybrany został na patrona naszej placówki. Piękną kartą są również sukcesy naszych uczniów, którzy opowiedzieli o swoich pasjach całej szkole i zaprezentowali swoje niezwykłe sportowe umiejętności. W tym dniu również obchodziliśmy andrzejki. Były wróżby i dyskoteka. W godzinach przedpołudniowych bawili się uczniowie klas I-III, po południu klasy IV-VIII.

Świetlica szkolna została zamieniona w salę wróżb. Uczniowie z klas Vc oraz VIc na ten moment przeobrazili się we wróżki i wróżbitów. To oni przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość, wróżyli również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały przepowiednie. Po wróżbiarskich emocjach  był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło, a o muzykę zadbali uczniowie klas VIII.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić…

Konkurs plastyczny „Beautiful place”

W szkole odbył się konkurs plastyczny, którego inicjatorką była pani Alicja Góralska. W konkursie uczestniczyły szkoły filialne w Michałkach i Zasadach oraz ze Świedziebni. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą, historią i architekturą Wielkiej Brytanii. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Weronika Górska klasa IIIa  SP Świedziebnia

II miejsce – Łukasz Moczkowski Ia  SP Świedziebnia

III miejsce Nadia Zdrojewska II  SF Zasady

Wyróżnienie – Amelia Stogowska Ia  SP Świedziebnia

Ślubowanie klas pierwszych

          Jak każdego roku pierwszaki miały swoje wyjątkowe święto – Ślubowanie. Uroczystość przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych Małgorzatę Kowalską oraz Katarzynę Falkowską pokazała, jak zdolne mamy dzieci. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki a nawet tańce.Za swoje występy otrzymali ogromne brawa od swoich rodziców i wszystkich gości. W tym wyjątkowym dniu dzieci otrzymały upominki od Rady Rodziców, Wójta Gminy Szymona Zalewskiego, kolegów i koleżanek z klasy drugiej a także Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim pierwszakom życzymy samych szóstek na tej nowej szkolnej drodze.

Narodowe Święto Niepodległości

Nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie „Naszej Szkoły” także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Uczniowie pod opieka nauczycieli przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. W apelu wystąpili uczniowie klasy VIa, a program przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Jonakowskiej, p. Elżbiety Frankowskiej i p. Mariusza Bejgera.

„Szkoła do hymnu”

Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Zgłosiliśmy się i my. Ósmego  listopada dokładnie o 11.11 uczniowie klas V-VIII odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego, włączając się tym samym do kontynuacji ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Samo śpiewanie hymnu było pomysłem Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN. Za rok również przyłączymy się do akcji.

Bal Wszystkich Świętych

W klasach I-IV odbył się  Bal Wszystkich Świętych. Był to pierwszy taki bal w naszej szkole. Rodzice stanęli na wysokości zadania. Dzieciaki świetnie wcieliły się w role świętych. Ubrane były bardzo realistycznie, nawet pani katechetka- inicjatorka i animatorka balu się przebrała. Zdziwienie dzieci i grona-bezcenne. Bal trwał 45 min. ale zabawa była super. Dzieci szczęśliwe.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dnia 14 listopada 2019r. odbędzie się zebranie z rodzicami:

  • Szkoła Podstawowa w Świedziebni - godz. 16.00
  • Szkoła Filialna w Michałkach - godz. 13.30
  • Szkoła Filialna w Zasadach - godz. 14.00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MOBILNY GABINET STOMATOLOGICZNYDENTOBUS

Informacje w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej dla uczniów w dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym.

1.    Lekarz dentysta będzie wykonywał świadczenia ogólnostomatologiczne z wyłączeniem ortodoncji dla dzieci i młodzieży.

2.   Dzieci są zobowiązane zgłaszać się do dentobusa pod opieką rodziców/opiekunów prawnych.

3. Profilaktyczna opieka zdrowotna oraz opieka stomatologiczna nad uczniami jest sprawowana w przypadku braku sprzeciwu rodziców/opiekunów prawnych. Sprzeciw składa się w formie pisemnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę.  

4. Wszelkie udzielane w gabinecie świadczenia są nieodpłatne dla  dzieci objętych opieką i ubezpieczeniem zdrowotnym w  ramach NFZ, a finansowanie jest realizowane w ramach i na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

W ramach „ Międzynarodowego Dnia Białej Laski”, 15 października 2019 r. w  Szkole Podstawowej w Świedziebni został zorganizowany apel z okazji święta osób niewidomych.

Uroczystość pod tytułem „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz Mnie” została przygotowana przez uczniów klasy IIIb z wychowawcą Justyną Sarnowską oraz Małgorzatą Kowalską. Składała się z czterech etapów. W pierwszej części- artystycznej, dzieci przedstawiły sytuację dziewczynki niewidomej oraz jej relacje z grupą dzieci widzących, następnie uczniowie zaprezentowali jak należy pomagać osobie niewidomej, oraz pokazali książkę „ Czarna książka kolorów” Monena Cottin i Rosana Faria. Na koniec, dużo emocji dostarczył uczniom film o Kujawsko- Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Apel wszystkim dostarczył niezapomnianych emocji.

 

 14 PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Marzeń, które dają się urzeczywistnić,

pięknych i ciekawych pomysłów,

które podszeptuje serce,

cierpliwości i wrażliwości,

aby służba społeczeństwu, zrodziła szlachetne owoce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów kliknij i pobierz

 

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Narodowe  Czytanie  to  zainicjowana  w  2012 r.  przez  Prezydenta  Rzeczypospolitej  ogólnopolska  akcja  publicznej  lektury  największych  polskich  dzieł  literackich.

W  tym  roku  odbyła  się  kolejna  edycja  akcji,  której  podstawowym  celem  jest  popularyzacja  czytelnictwa,  zwrócenie  uwagi  na  bogactwo  polskiej  literatury  oraz  wzmacnianie  poczucia  tożsamości  narodowej. 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

W naszej szkole uczniowie wysłuchali dwóch nowel. Młodsi poznali Katarynkę, a starsi wsłuchali się w losy Sachema.
Lektorami byli uczniowie klas ósmych: Natalia Goławska i Karol Sztandarski.

 

"Sprzątanie świata"

W piątek 20 września  uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły nam, że wyrzucone na chodnik lub pole, a także  porzucone w parku szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Mamy nadzieję, że udział w akcji zmobilizuje wszystkich do codziennego pilnowania porządku.

 

Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w akcji „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”, którą  zorganizował Wydział Katechetyczny  Kurii Diecezjalnej Płockiej razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję.  Dary zostały złożone  przed ołtarzem w Rostkowie podczas pielgrzymki dzieci dnia 14 września br., w której licznie wzięli udział uczniowie klas starszych. Szczoteczki i pasty do zębów  zostaną wysłane do Mission Catolique Baikoro w Czadzie.

Spotkanie z policjantem

9 i 10 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem- asp. sztab. Andrzejem Tomaszewskim. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-IV. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników. Pan Tomaszewski poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Nie zabrakło również kilku słów ostrzeżenia przed negatywnymi skutkami zażywania środków odurzających oraz e-papierosów.

 

Pierwszy dzień szkoły za nami!

2.09.2019roku rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny. Ku niezadowoleniu uczniów, wakacje dobiegły końca. Nowy rok szkolny 2019/2020 przyniósł już od samego początku nowości, gdyż od tego roku szkolnego nasza szkoła mieści się w dwóch budynkach. Uczniowie klas V-VIII rozpoczęli naukę w budynku, w którym dotychczas mieściło się gimnazjum. Jak w każdym nowym roku szkolnym pojawiły nowe wyzwania i zadania. Mamy nadzieję, że damy radę.

 

UWAGA !!!

Sekretariat został przeniesiony do budynku po gimnazjum.

 Numer telefonu do kontaktu : 56 4947620

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
odbędzie się 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 na hali sportowej.