Dzień Rodziny

            Już od trzech lat w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Świedziebni organizowany jest Dzień Rodziny (06.06.2018 r.). Tradycyjnie nie tylko dzieci dbają o część artystyczną ale również rodzice, a właściwie mamy, prezentują swoje przedstawienie dla zaproszonych gości. Na widowni oprócz Rodziców serdecznie powitano Dyrekcję Szkoły Podstawowej- p. W. Zalewską i p. M. Opaluch oraz przedstawicieli Urzędu Gminy w Świedziebni- p. Sz. Zalewskiego - Wójta Gminy, p. E. Szymańską – Sekretarza Gminy.Po części recytatorsko-teatralnej zaproszono wszystkich obecnych na słodki poczęstunek oraz zabawy na placu przedszkolnym.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 03.09.2018r. (poniedziałek):

·         godz. 8.00 – msza święta,

·         godz. 9.00 – kl. 0 – III na sali gimnastycznej, kl. IV – VIII w klasach z wychowawcami;

·         godz. 10.00 – kl. 0 – III w klasach z wychowawcami, kl. IV –VIII na sali gimnastycznej.

Wakacje!!

            Wreszcie koniec nauki. Dziś po raz ostatni uczniowie zawitali w mury szkoły przed wakacjami. Otrzymali świadectwa i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.  Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałego wypoczynku i pięknej pogody.

Apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2017/2018

            Na apelu przedstawieni zostali wszyscy uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce, którzy systematycznie chodzili do szkoły a także ci, którzy uczestniczyli w różnych konkursach z różnych przedmiotów. Pan policjant  Andrzej Tomaszewski pouczył wszystkich, jak należy bezpiecznie spędzić wakacje.

MOBILNE MIASTECZKO DROGOWE

            Mobilne miasteczko ruchu drogowego to zbiór obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego. Zakup miasteczka ma na celu praktyczne szkolenie w zakresie ruchu pieszych oraz nauki jazdy na rowerze i motorowerze. W skład zestawu wchodzą elementy miasteczka ruchu drogowego jak:

-mini znaki drogowe,

-maty antypoślizgowe (rondo, przejścia dla pieszych, ścieżka rowerowa).

            Mobilne miasteczko drogowe może być wykorzystywane w pomieszczeniach otwartych i zamkniętych.

 

Zajęcia z wykorzystaniem narkogogli

            18.06.2018 w naszej szkole miały miejsce niecodzienne zajęcia z wykorzystaniem narkogogli. Zaproszonym gościem była pani Anita Kabacińska z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno- Sanitarnej z Brodnicy.

            Prowadząca zajęcia zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych.  W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów, uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli, czyli okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po spożyciu narkotyków i dopalaczy. Okazało się, że założenie narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu.

            W warsztatach uczestniczyły klasy: VI a, VI b, VI c, VII a i VII b pod opieką pedagoga szkolnego pani Moniki Kowalskiej.

 

Kolonie dofinansowane

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Czytelnictwo w roku szkolnym 2017/2018

14 czerwca odbył się apel podsumowujący czytelnictwo w całej szkole. Uczniowie z koła bibliotecznego zaprezentowali krótkie przedstawienie pt.” Teleexspres”. Obejrzeli również prezentację o niespotykanych książkach na świecie. Stan czytelnictwa przedstawia się następująco:

KLASA 0 a ­– 62  KSIĄŻKI

KLASA 0 b – 81 KSIĄŻEK

KLASA 0 c – 15 KSIĄŻEK

KLASA 0 d – 0 KSIĄŻEK

KLASA I a – 118  KSIĄŻEK

KLASA I b – 38  KSIĄŻEK

KLASA II  – 197  KSIĄŻEK

KLASA III a  – 99  KSIĄŻKI

KLASA III b – 348  KSIĄŻEK

KLASA IV a – 92  KSIĄŻEK

KLASA IV b – 115  KSIĄŻEK

KLASA IV c – 74  KSIĄŻKI

KLASA V a – 84  KSIĄŻKI

KLASA V b – 70 KSIĄŻEK

KLASA VI a – 86  KSIĄŻEK

KLASA VI b – 82  KSIĄŻKI

KLASA VI c – 66  KSIĄŻEK

KLASA VII a – 96  KSIĄŻEK

KLASA VII b – 77  KSIĄŻEK

Najlepiej czytająca klasa to IIIb oraz IVb. Najlepszy czytelnik to: Klaudia Biernacka z kl.IIIb  oraz Julian Więckowski z kl.IVa – otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie spotkania wystąpił Michał Bejger, który przedstawił scenkę do książki „Masło Przygodowe”. Teraz pozostało tylko uczniom rozliczyć się z każdej książki
i podręcznika. Apel przygotowała p. R. Cieciórska.

Program rządowy "Dobry Start"

Informacje dla rodziców:

Kliknij i pobierz

Kliknij i pobierz

VII Międzypowiatowy Festiwal „KOŁOMYJKA”

pod hasłem: „TAŃCZYMY  I   ŚPIEWAMY    DLA  NIEPODLEGŁEJ.”

Dnia 5 czerwca 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych reprezentowały społeczność szkolną na  festiwalu w Sierpcu.

Zespół Tańca Ludowego „Dobrzynianie,” debiutował na scenie z układem Krakowiaka. Grupa otrzymała Dyplom uznania oraz statuetkę.

Po prezentacji dzieci spędziły czas wolny na zwiedzaniu miasta oraz zabawie.

Zespół prowadzi p. Marta Skierska.

Dzień dziecka

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów. Nauczyciele zorganizowali swoim podopiecznym dzień pełen wrażeń, w którym odbyły się zabawy i gry na orliku oraz boisku szkolnym dla klas 4-6. Młodsze klasy 1-3 zorganizowały sobie piknik w Domu Myśliwego w Okalewku. Dla wszystkich były kiełbaski na gorąco, a także soczek, który ufundowała Rada Rodziców.

Z wizytą w „Muzeum Wsi Mazowieckiej” w Sierpcu

Dnia 30 maja 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Dziecka.  W tym celu zorganizowano wycieczkę na skansen do Sierpca.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie starych chat, galerii rzeźby ludowej, powozowni. Kolejne niespodzianki to przejazd wozem oraz ognisko. Dzieci poznały folklor oraz kulturę Mazowsza.     

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele oddziałów poszkolnych we współpracy  z rodzicami.

 

Konkurs  Matematyczny  „Mały  Matematyk”

Dnia 08 maja w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się konkurs  matematyczny „Mały Matematyk”. Zgodnie z regulaminem do konkursu mogło przystąpić po troje uczniów z każdej klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni  oraz Szkoły Filialnej w Michałkach i Zasadach. Uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań w ciągu 60 minut. Można było uzyskać 45 punktów.  Do konkursu przystąpiło w sumie 3 uczniów klas drugich i 7 uczniów klas trzecich.

Nad prawidłowością konkursu czuwało Jury w składzie:

1. Pani Marzena Brun

2. Pani Jolanta Rutkowska

3. Pani Renata Cieciórska

Po sprawdzeniu poprawności rozwiązania zadań ogłoszono wyniki.

W klasach drugich:

I miejsce zajął Wojciech Giziewski, II miejsce zajął Bartosz Hiszpański, III miejsce zajęła Zofia Zaborowska – cała trójka ze Szkoły Filialnej w Zasadach.

W klasach trzecich:

I miejsce zajął Patryk Szmyciński ze Szkoły Filialnej w Zasadach, II miejsce zajęła Weronika Fijałkowska ze Szkoły Filialnej w Michałkach, III miejsce zajęła Nadia Burkwicz ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas I – p. Marzena Brun ze Szkoły Filialnej w Michałkach i  p. Jolanta Rutkowska ze Szkoły Filialnej w Zasadach.

Konkurs w Brodnicy

W maju przedstawiciele zajęć rozwijających zainteresowania czytelnicze wzięli udział w konkursie czytelniczym w MiPBP w Brodnicy pt. „ Czy znam, wiem i potrafię”. W konkursie za swoją grę aktorską został wyróżniony Michał Bejger, który przedstawił scenkę do książki „Masło przygodowe” i wcielił się w rolę Kasi Koniec. Gratulujemy!

 

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste. 

„Barwy ojczyste,” Cz. Janczarski

Konstytucja 3 Maja w oddziałach przedszkolnych

W poniedziałek 30 kwietnia 2018r. dzieci z grup O A i O B uczestniczyły w zajęciach  z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Zajęcia rozpoczęły się od pokazu multimedialnego o Polsce, polskich symbolach narodowych, polskich tańcach narodowych. Z należytym szacunkiem i godną postawą wysłuchano i odśpiewano Hymn.  Dzieci poznały również regionalny strój ludowy -  Strój Ziemi Dobrzyńskiej. Chętne dzieci spróbowały swoich sił w Krakowiaku. Zwieńczeniem zajęć było pokolorowanie stroju krakowskiego.

Zajęcia przygotowały

 p. Paulina Babyszko, p. Beata Fiszer, p. Marta Skierska

 

Wycieczka do Wrocławia i Kudowy Zdroju

Dnia 18 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – panią dyrektor Wiesławą Zalewską, panią Katarzyną Kamińską i panią Joanną Zielińską – pojechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kudowy Zdroju.

Droga do stolicy Dolnego Śląska z przerwami trwała około siedmiu godzin. Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do słynnego zoo – najstarszego Ogrodu Zoologicznego w Polsce, gdzie na ponad 33 hektarach żyje 10500 zwierząt z 1150 gatunków.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rewelacyjnego Afrykarium, w którym poczuliśmy gorący, afrykański klimat. Podziwialiśmy różne gatunki ryb, od płaszczek po rekiny, które pływały w ogromnych akwariach dookoła nas. Widzieliśmy również pingwiny, krokodyle oraz wiele gatunków ptaków latających nad naszymi głowami. Zwiedziliśmy także pozostałą część ogromnego zoo – Słoniarnię, Małpiarnię, Terrarium, Ptaszarnię.

Następnie pojechaliśmy do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Zachwyciły nas w nim przede wszystkim: łódź podwodna, wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi. Siedzieliśmy w batyskafie, podobnym do tego, w którym przebywali naukowcy badający Rów Mariański – najgłębszy znany nam obszar podwodny.

Późnym popołudniem zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „Agal” w Zieleńcu.

Drugi dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem i spotkaniem z przewodnikiem. Ten dzień był dla niektórych ogromnym wyzwaniem, ponieważ weszliśmy na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Przejście trasy po szczycie Szczelińca było wielkim przeżyciem dla osób, które zwiedzały to miejsce po raz pierwszy. Trasa górskiej wycieczki była piękna, mimo długiego dystansu.

Kolejną atrakcją była wycieczka po Kudowie Zdroju i spacer po jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie – Parku Zdrojowym. To doskonałe miejsce wypoczynku, enklawa ciszy i spokoju. Spacerując parkowymi alejami, smakując wodę mineralną, cieszyliśmy się otoczeniem pięknej roślinności i ciekawej architektury krajobrazu.

Trzeciego dnia w drodze powrotnej ponownie zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Spotkaliśmy się tam z przewodnikiem, który oprowadził nas po najciekawszych zakątkach Wrocławia. Zwiedzanie zaczęliśmy spacerem po Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Zobaczyliśmy m.in. Katedrę św. Jana Chrzciciela, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, gmach głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieliśmy okazję być również na Jatkach – miejscu, w którym kwitł handel w dawnym Wrocławiu.

Miasto znane jest też z ukrytych na ulicach i w zaułkach niewielkich rzeźb krasnali. Przewodnik pokazał nam pierwszego z nich, Papę Krasnala. Reszta małych istot już sama rzucała nam się w oczy, mimo ich niewielkiego wzrostu.

Wrocław zwany jest również Miastem Mostów, których jest ponad 120. Zobaczyliśmy słynny Most Tumski – Most Miłości, na którym zakochani wieszają kłódki na znak wiecznej miłości.

Kolejnym punktem wycieczki była Panorama Racławicka. Czekaliśmy na wejście do auli, w której znajdował się wielki obraz. W końcu ruszyliśmy ciemnym tunelem do wyczekiwanego miejsca. To charakterystyczne wejście było zapowiedzią czegoś niezwykłego, początkiem pięknie opowiedzianej historii. Przedstawiono nam makietę, na której ukazane były położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Ukazane dzieło zostało stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka w latach 1893-1894. Wyjątkowość tego malowidła polega na tym, że zajmuje ono całą powierzchnię ścian. Stojąc na środku, miało się wrażenie uczestnictwa w historii. Naszą uwagę zwróciły przedmioty leżące pod płótnem, które były idealnie dopasowane do kompozycji obrazu. Podziwiając dzieło, słuchaliśmy komentarza opisującego ukazaną bitwę. Dźwięk stanowił niezwykłe uzupełnienie wrażeń.

Po wyczerpującym, ale przyjemnym zwiedzaniu najciekawszych miejsc miasta mieliśmy czas na zakup pamiątek.

Wyjazd był bardzo udany i dostarczył nam wielu wrażeń i nowych doświadczeń. To były trzy niezapomniane dni!!!

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia 2018 roku odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Po odśpiewaniu Hymnu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali prelekcji na temat konstytucji . Następnie został przeprowadzony konkurs drużynowy dotyczący konstytucji, historii oraz kultury naszego kraju. Wszystkie drużyny odpowiadały znakomicie. Organizatorami uroczystości byli p. E. Frankowska, p. M. Kopiczyńska oraz p. M. Bejger.  

Przede wszystkim jestem dzieckiem. Mam autyzm. Nie jestem „autystyczy.”

Ellen Notbohm

DZIEŃ     ŚWIADOMOŚCI      AUTYZMU

Dnia 27 kwietnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  przygotowały  program artystyczny na temat Autyzmu. 

Wiersze, piosenka, taniec zostały wzbogacone o projekcję  filmów edukacyjnych. Poprzez apel dzieci chciały wesprzeć swojego kolegę.

Przekaz był kierowany w stronę społeczności szkolnej.

 „ Autyzm to nie choroba, to wyzwanie.”

Dzieci przygotowała p. Marta Skierska.

 Międzynarodowy Dzień Ziemi

            20 kwietnia 2018r. uczniowie kl. I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Najmłodsi (uczniowie kl. Ia) przygotowali program artystyczny pt. „Sprawa dla ekologa”, podczas którego zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne.

            Następnie wszyscy uczniowie w 3-osobowych grupach rozwiązywali krzyżówki o tematyce ekologicznej.

            Podsumowaniem imprezy była wspólna zabawa przy piosence „Moja planeta”.

A. Stawicka

I. Wąsicka

Zajęcia sensoryczne w oddziale przedszkolnym

Konkurs recytatorski

Dnia 23.03.2018r.  w  Szkole  Podstawowej w Świedziebni odbył się   Wiosenny konkurs recytatorski” na szczeblu gminnym dla oddziałów przedszkolnych.
W konkursie uczestniczyło 32 dzieci. W skład jury weszły : p. wicedyrektor Marlena Opaluch, p. Małgorzata Kowalska oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Agnieszka Prelewska.

I miejsce zajął Jakub Rogoziński z wierszem „ Rozmowa z bocianem”

II miejsce zajęli Zuzanna Rybka z wierszem „Wiosenny czarodziej” oraz Dariusz Teska „Przyjście wiosny”

III miejsce zajęła Nadia Zdrojewska z wierszem „Wiosenny czarodziej”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez wójta Gminy w Świedziebni. Organizatorem oraz prowadzącą konkurs była p. Iwona Lamparska.

Wiosna w klasach I-III

Dnia 21 marca uczniowie klas I-III uczcili nadejście kalendarzowej wiosny. Układali puzzle tematyczne, rozwiązywali krzyżówki, tworzyli wiosenne rysunki. Dzięki prezentacji multimedialnej przypomnieli sobie oznaki tej pory roku, opowiadali o zmianach zachodzących wiosną w świecie zwierząt i roślin. Wszyscy dobrze się bawili.

Uczniowie przyłączyli się również, zakładając niepasujące do siebie skarpetki, do międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Obchodzony jest on od 10 lat, pod auspicjami ONZ. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Akcja skarpetkowa szerzy się od kilku tygodni za pośrednictwem Internetu i portali społecznościowych. Niepasujące do siebie, kolorowe skarpetki zakładają osoby publiczne i zupełnie anonimowe, nagrywają filmiki i umieszczają je w sieci. Nominują do wykonania tego zadania kolejne osoby. Obchody święta wiosny zorganizowała p. Izabela Jabłońska, wychowawczyni klasy II.

Wiosna w 0d

Wraz z „Powitaniem wiosny” pszczółki z grupy „0d”, sadziły rośliny w klasowym ogrodzie.

Wiosna

Dnia 21 marca dzieci w oddziałach przedszkolnych powitały Panią Wiosnę.

Wiosna przyniosła kosz pełen kwiatów, słoneczny dzień oraz liczne zagadki.

Po zajęciach ogólnych w każdej z grup powstały prace plastyczne.

Dzień Wiosny przygotowały nauczycielki oddziałów przedszkolnych.

Dzień Matematyki

W ramach Dnia Matematyki 20 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni zorganizowano szereg konkursów rozwijających twórcze i logiczne myślenie. Uczniowie klas IV-VII zgromadzili się w Sali gimnastycznej. Tam odbył się konkurs drużynowy oraz konkurs dla publiczności. Uczestnicy musieli odczytać ukryte liczby, policzyć trójkąty, ułożyć tangram oraz rozwiązać łamigłówki liczbowe. Na koniec wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom wszystkich zmagań matematycznych. Organizatorkami Święta Matematyki były szkolne matematyczki: p. M. Lewandowska, p. A. Kilińska, p. J. Gadomska i p. B. Grąbczewska.

 

Nagrodzeni uczniowie:

I Mistrz Tabliczki Mnożenia

Szymon Brzóska IVc,

Kamil Lisiński Va,

Karol Sztandarski VIa,

Agnieszka Banaszewska VIIb

 

II Rebusy matematyczne

Katarzyna Pysiak Va,

Martyna Stogowska, Karol Sztandarski, Kuba Arentowicz, Kuba Sugalski- VIa

Hanna Grochowalska, Weronika Malinowska, Natalia Malinowska, Agnieszka Banaszewska VIIb

Wiktor Radomiński, Dominika Brzóska VIIa

 

III Szkolny Konkurs Matematyczny

Szymon Manelski IVa

Martyna Hiszpańska Va

Karol Sztandarski VIa

Julia Piekarska VIc

Michał Bejger VIb

Agnieszka Banaszewska VIIb

Wiktor Kozłowski VIIb

Krzysztof Wiśniewski VIIa

 

IV Konkurs drużynowy

I zespół: Konrad Lesiak VIIa

Wiktoria Kruzińska IVb

Wiktor Kozłowski VIIb

Jakub Lewandowski IVc

Zuzanna Brześkiewicz IVa

II zespół: Michał Bejger VIb

Michał Opaluch Vb

Karol Sztandarski VIa

Julia Piekarska VIc

Dominik Jagielski Va

 

V Konkurs dla publiczności:

Amelia Łydka VIc

Marta Narodzonek VIb

Kinga Kalinowska VIc

Małgorzata Bartoszewska VIc

Konkurs widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych
w Brodnickim Domu Kultury

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie, gdzie zdobyli główną nagrodę i zajęli 1 miejsce. Uczniów przygotowały  Joanna Jackiewicz i Elżbieta Frankowska.

  Zbiórka karmy

Uczniowie klasy VIb, członkowie LOP zorganizowali akcję zbiórki karmy do schroniska dla zwierząt „Reksio” w Brodnicy. W akcję bardzo aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Zebrano bardzo dużo karmy suchej oraz konserwowej. Zebraną karmę uczniowie osobiście przekazali do schroniska. Podczas wizyty w schronisku uczniowie obejrzeli psy tam przebywające oraz zdobyli wiadomości dotyczące właściwej opieki nad  do zwierzętami. Szkoła otrzymała drobne pamiątki oraz podziękowanie za akcję. Organizatorem akcji był Michał Straus.

Zabawa choinkowa

Dnia 9 lutego 2018r. odbyła się zabawa choinkowa w oddziałach przedszkolnych.

Zabawa choinkowa

W czwartek odbyła się zabawa choinkowa dla całej społeczności szkolnej od 1- 7 klasy. Na imprezę przybyły wróżki, księżniczko, kowboje, kłapouchy, kotki a nawet policjanci. Do tańca zachęcał profesjonalny didżej, który gwarantował doskonałą zabawę. Uczniowie otrzymali słodką przekąskę, którą ufundowała Rada Rodziców. Przybyłe na zabawę elfy wraz z Mikołajem rozdawały paczki.

Natomiast maluchy z oddziałów przedszkolnych zabawę choinkową miały w piątek, na której również świetnie się bawili.

Konkurs czytelniczy – „Rozumiem, co czytam”

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 1 lutego 2018 roku odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem „Rozumiem, co czytam”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII. Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności, czytając uważnie i wnikliwie teksty popularnonaukowe i literackie odpowiednio dobrane do ich poziomu wiekowego.

W kategorii klas IV-V największą liczbę punktów zdobyło czworo uczniów. Byli to: Emilia Śmigiel, Szymon Manelski, Nina Grochowalska i Wiktoria Zdrojewska. Rywalizację w kategorii klas VI-VII wygrali Agnieszka Banaszewska i Michał Bejger.

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Czytanie ze zrozumieniem to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiadać każdy uczeń. Należy więc ją cały czas doskonalić. Gratulujemy zwycięzcom. Każdy może zostać mistrzem. Potrzebne są tylko praca i konsekwencja, ponieważ trening czyni mistrza.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 31 stycznia 2018 roku w grupie 0d oddziału przedszkolnego odbył się Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny oraz film z dnia w przedszkolu. Na zakończenie odbył się poczęstunek dla dziadków. Imprezę przygotowała Iwona Lamparska.

Eliminacje XX Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Dnia 15 stycznia 2018r. odbyły się Eliminacje XX Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika w szkolnej bibliotece. Uczniowie zostali zapoznani z prośbami książek, złożyli przyrzeczenie i otrzymali od Rady Rodziców upominek w postaci wspaniałej książki. Imprezę zorganizowała R. Cieciórska.

Konkurs czytelniczy w Brodnicy

Przedstawicielki klasy 3a: Nadia Burkwicz, Antonina Szefler i Ewa Zielińska pod czujnym okiem wychowawczyni p.M.Opaluch wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Czytelniczym „ W magicznym świecie utworów Wandy Chotomskiej”, który odbył się w MiPBP w Brodnicy. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą i talentem recytatorskim. Dziewczęta zostały najlepszą drużyną i pokonały wszystkich uczestników. Otrzymały wspaniałe nagrody z rąk organizatorów. Gratulujemy zwycięstwa!

  Paczka dla dzieciaczka

W dniach 15-20 grudnia 2017 roku w szkole została przeprowadzona akcja „Paczka dla dzieciaczka” wspierająca podopiecznych Placówki opiekuńczo wychowawczej Dom dla dzieci w Gostyninie.

Z inicjatywy p. Marty Skierskiej, p. Pauliny Babyszko, p. Izabeli Jabłońskiej przy współpracy ze szkolnym wolontariatem w tych dniach gromadzono artykuły spożywcze, artykuły papiernicze, zabawki, ubrania. Z powyższych produktów udało się stworzyć 4 duże paczki (prezenty), które zostały zawiezione do Gostynina dnia 20 grudnia 2017r.

Jasełka w Bibliotece Publicznej

Dnia 14 grudnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Świedziebni zaprezentowane zostały „Jasełka” przygotowane przez Elżbietę Frankowską i Joannę Jackiewicz, do którego zaproszeni zostali członkowie stowarzyszenia „ Katolik” oraz rodzice i dziadkowie, chcący zobaczyć swoje pociechy. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie z klas I – VII ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Na zakończenie wolontariusze wręczyli wszystkim kartki świąteczne z życzeniami.