Znaleziony obraz

Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń. Udanego i bezpiecznego wypoczynku, wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

 

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca punktualnie o godz. 9.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Świedziebni. Pani Dyrektor szkoły podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za ciężką pracę przez cały rok szkolny. Zapoznała wszystkich z listem Rzecznika Praw Dziecka oraz kuratora. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe książki, które ufundowała Rada Rodziców. Pożegnaliśmy również Panią Halinę Ryczkowską i Pana Michała Strausa, którzy po wielu latach ciężkiej pracy, odeszli na zasłużoną emeryturę. Życzymy naszym emerytom wielu słonecznych i spokojnych dni. Uczniom i nauczycielom udanego odpoczynku.

 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017r. w:

-        Szkole Podstawowej w Świedziebni o godzinie 9.00

-        Szkole Filialnej w Michałkach o godzinie 9.00

-        Szkole Filialnej w Zasadach o godzinie 8.00

 

 Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych

22 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbyło się uroczysta zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych 0a, 0b i 0c. Maluchy przygotowały wierszyki i piosenki, które wykonali pod okiem swoich opiekunek Beaty Fiszer, Ewy Gawryszewskiej i Katarzyny Skowrońskiej. Przedszkolacy otrzymali z rąk Dyrekcji Szkoły pamiątkowe dyplomy oraz książki, które ufundowała Rada Rodziców. Wyróżnieni zostali także rodzice przedszkolaków, którzy aktywnie włączali się w prace na rzecz klas. Wszystkim milusińskim życzymy przyjemnych i pogodnych wakacji.

„Pszczółki – ekoprzyjaciółki”

Dnia 19 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni w ramach projektu „Pszczółki – ekoprzyjaciółki” odbyły się warsztaty dla klasy II a. Dzieci poznały zagadnienia związane z pszczelarstwem oraz rolą owadów zapylających w ekosystemie. Uczniowie poszerzyli wiedzę o życiu i zwyczajach pszczół, produktach pszczelich i ich właściwościach oraz istniejących zagrożeniach życia pszczół i zasadach tworzenia przyjaznego im środowiska. Dzieci z klasy II a oraz wychowawczyni Marlena Opaluch serdecznie dziękują Panu Jackowi Paul za profesjonalne i bardzo ciekawe przygotowanie warsztatów.

 

 Wycieczka do Sierpca i Płocka

Dnia 14. czerwca 2017 roku uczniowie z klasy Vb i Vc wraz z wychowawcami i opiekunami pojechali na jednodniową wycieczkę do Sierpca i Płocka.

Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Piątoklasiści zwiedzali tam wiejskie chaty oraz zagrody, dworek szlachecki a także zabytkowy kościół. Uczniowie uczestniczyli w czynnym wyrobie masła, które degustowali z chlebem wypiekanym w dawnych piecach. Podczas pobytu w skansenie dzieci poszerzyły wiedzę na temat tego, jak dawniej wyglądała wieś i jak żyli jej mieszkańcy. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała historię tego miejsca.

Następnie pojechaliśmy do Płocka. W jednej z miejscowych stołówek zjedliśmy obiad i udaliśmy się do płockiego zoo, gdzie uczniowie podziwiali zwierzęta. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zwierzęta egzotyczne.

Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle oraz spacer po molo – jedynym pomoście w Polsce wykonanym równolegle do linii brzegu rzeki. Dzieci zachwycały się pięknymi widokami. Stamtąd ruszyliśmy autokarem do pobliskiego McDonalda.

Ostatnim punktem wycieczki było kino. Wybraliśmy się tam, aby obejrzeć film pt. „Piraci z Karaibów”. Seans rozpoczynał się o godzinie 18.45, więc uczniowie mieli trochę czasu na zaopatrzenie się w popcorn i coca-colę oraz zajęcie wygodnych miejsc. Film trwał dwie godziny.

Około 21.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zadowoleni i pełni wrażeń, w dobrych humorach bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Wspólna wycieczka pozytywnie wpłynęła na relacje koleżeńskie i integrację zespołów klasowych.

Wycieczka do Trójmiasta

 

Wycieczka do Biskupina

Za granicę, do lasu, jak najdalej od szkoły… udało się spełnić wszystkie życzenia dotyczące trasy wycieczki Wenecja – Biskupin - Gniezno, na którą 9 czerwca pojechaliśmy pod opieką p. Mai Lewandowskiej, p. Moniki Kowalskiej, p. Beaty Siudzińskiej i p. Mariusza Bejgera. W muzeum kolejnictwa w Wenecji zamieniliśmy wygodny autokar na kolejkę wąskotorową, którą dojechaliśmy do bram grodu w Biskupinie. Zaczęliśmy zwiedzanie od rejsu Diabłem Weneckim wokół półwyspu. Na lądzie czekała już na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po osadzie. Mogliśmy zobaczyć jak mieszkali i czym zajmowali się ludzie mieszkający w Biskupinie w epoce brązu. Po smacznym obiedzie była chwila odpoczynku i czas na zakup pamiątek. Ruszyliśmy do Gniezna. Pod katedrą czekała na nas kolejna pani przewodnik. Tym razem stojąc przed drzwiami gnieźnieńskimi słuchaliśmy o historii św. Wojciecha. Potem zwiedziliśmy katedrę. Po pamiątkowej wspólnej fotografii pod pomnikiem Chrobrego pojechaliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Obejrzeliśmy wystawę z projekcjami filmów 3D. Na koniec zostało nam tylko odwiedzić Mc Donald’sa. Pogoda nam dopisała, humory też. Zmęczeni, z masą pamiątek wróciliśmy do domu.

                                                                                                                               Klasy Va i VIa

Bezpieczne Wakacje

wakacje

Skopiuj poniższy kod

<a href=http://bezpiecznewakacje.pl target=_blank title="BezpieczneWakacje.pl - to mogą być wakacje Twojego życia"><img src=http://bezpiecznewakacje.pl/pobierz/bezpieczne_wakacje_360_300.jpg /></a>

 

Dzień Dziecka w klasach 0 A, B, C

1 czerwca 2017r. na dzieci z klas 0 czekało wiele atrakcji, które przygotowały ich wychowawczynie. Były to: wspólna dyskoteka, zabawy integrujące grupy – konkursy, „zamykanie w bańce mydlanej”, zabawy z bańkami mydlanymi, modelowanie balonów według życzeń dzieci i lody. Dzieci otrzymały też kiełbaskę i bułkę ufundowaną przez szkołę.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. W naszej szkole ten dzień dzieci i uczniowie spędzili na sportowo. Każdy znalazł dla siebie coś miłego, gdyż śpiewano szkolne karaoke, odbył się aerobik oraz rozgrywki sportowe, a nawet mini dyskoteka. Zaprezentowali się również kandydaci do wyborów szkolnych. Wszyscy otrzymali również kiełbaskę z bułką, którą ufundował Komitet Rodzicielski.

Wizyta u strażaków

29 maja przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się do Straży Pożarnej w Rypinie w celu poznania pracy strażaka. Dzieci zwiedziły budynek jednostki, poznały samochody ratownicze oraz sprzęt znajdujący się w nich. Radości nie było końca podczas zabawy w gaszeniu niby pożaru. Po wycieczce oczywiście każdy przedszkolak chciał zostać strażakiem.

 

Spotkanie czytelnicze dla klas 1-3

Dnia 24 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbyło się spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 1-3, które zorganizowała Biblioteka Szkolna.
Na spotkaniu uczniowie mieli za zadanie rozwiązywanie rebusów, szarad i krzyżówek związanych z książką i biblioteką. Wszyscy uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali wszystkie zadania, a na koniec pani dyrektor Marlena Opaluch przeczytała wszystkim książkę pt. „Ivar i zaginiony diplodok” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zawody sportowe

W dniu 23 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym trójboju i czwórboju lekkoatletycznym.

Do rywalizacji przystąpiła Szkoła Podstawowa w Janowie i Świedziebni. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się świetnie zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców w trójboju, jak i czwórboju.

Wyniki indywidualne

Dziewczęta – trójbój                                        Chłopcy – trójbój

1m- Martyna Jakubowska                                1m – Mateusz Kmiecik

2m – Zofia Jackiewicz                                     2m – Kamil Wesołowski

3m – Oliwia Rybka                                          3m – Konrad Lesiak

4m – Paulina Frygier                                        4m – Sokołowski Sebastian

5m – Zuzanna Grochowalska                           5m – Brokos Mateusz

 

Dziewczęta – czwórbój                                    Chłopcy – czwórbój    

 Julia Leśniewska                                         Mateusz Kmiecik

2 – Natalia Malinowska                                  2 – Kamil Wesołowski

3 – Magda Karaśkiewicz                                  Konrad Lesiak

4 – Karolina Górecka                                      4 –Sokołowski  Sebastian 

5 – Karolina Smaciarz                                     5 – Brokos Mateusz

Spotkanie z ratownikiem medycznym

22.05.2017r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych: Pana Pawła Skarżyńskiego, Pana Jacka Nelkiewicza oraz Pana Jana Kozłowskiego z grupy OFF ROAD RESCUE, którzy przeprowadzili warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z najciekawszych dla uczniów a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. W celu utrwalenia numerów alarmowych czynność tę wielokrotnie powtarzaliśmy.

Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Serdecznie dziękujemy Panom ratownikom za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Uczniowie klas I-III

wraz z wychowawczyniami

Szkoły Podstawowej w Świedziebni 

Miting o Uśmiech Dziecka

20 maja 2017r. we Włocławku odbył się Miting o Uśmiech Dziecka otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dzieci w Lekkiej Atletyce.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Amelia Łydka, Jakub Giziewski i Kamil Wesołowski, którzy zmagali się ze skokiem w dal.

Kamil Wesołowski w swojej kategorii wiekowej uplasował się na
3 miejscu i zdobył brązowy medal. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy powodzenia!

 

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

List Ministra Edukacji Narodowej - kliknij

 

Konkurs czytelniczy „ Polecam Ci tę książkę” 

W dniu 18 maja w Bibliotece Publicznej w Świedziebni odbył się konkurs czytelniczy, którego celem była promocja książki i czytelnictwa, rozbudzenie pasji czytelniczej oraz popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Szymańska z klasy 3a, Dominika Manelska i Weronika Malinowska z klasy 6b, a także Zuzanna Piekarska i Natalia Goławska z klasy 5c. Dziewczęta przedstawiły krótkie prezentacje książek spoza kanonu lektur szkolnych. Julia Szymańska za prezentację książki „Czarnoksiężnik z krainy Oz” zajęła 1 miejsce w kategorii klas młodszych oraz Dominika Manelska za prezentację książki „ Harry Potter” w kategorii klas starszych, również zajęła 1 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

„Umiem Pływać„

W każdą środę od 8 marca do 17 maja 15 uczniów klas III wyjeżdżało na basen do Rypina, gdzie pod okiem trenera pływania zdobywali swoje pierwsze umiejętności pływackie.

Każdy z uczestników opanował podstawowe czynności niezbędne przy nauce pływania. Pobyt na pływalni to także świetna forma aktywnego spędzania czasu wolnego. Może wśród uczestników zajęć mamy następców naszych mistrzów: Otylii Jędrzejczak czy Radosława Kawęckiego? Wszystkim życzymy powodzenia. 

 

Flash mob – wspólnie czytamy! Akcja czytelnicza

Flash mob to spontaniczna akcja, podczas której przypadkowe osoby zbierają się w publicznym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w kilkuminutowym zdarzeniu, które jest zaskakujące dla przypadkowych przechodniów. To zabawa, podczas której, mamy szansę przekazać wspólnie jakąś ideę. 

Flash mob czytelniczy, który zorganizowała Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się 17 maja 2017 roku. W ten niekonwencjonalny sposób chcieliśmy zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgnęli po książkę i czytali je uczniom. U nas akcja okazała się ogromnym sukcesem!!! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam przeczytać fragment książki „Małgorzaty Strękowskiej – Zaremba „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”. Na pewno powtórzymy tę akcję w przyszłym roku. Akcję zorganizowała Renata Cieciórska.

Wycieczka do Torunia

Dnia 06.05.2017 roku odbyła się wycieczka do Torunia. Wzięło w niej udział 35 uczniów z kl. III a i III b, IV b, VI a i VI b. Opiekunami grupy byli: p. Monika Kowalska, p. Danuta Rysz- Matyja, p. Izabela Wąsicka, p. Joanna Zielińska. W programie wycieczki najważniejszą atrakcją było obejrzenie Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki. Uczniowie poprzez zabawę poznawali tajniki wiedzy np. działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Na koniec uczniowie zbudowali zamki z ogromnych puzzli. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki. Po zwiedzaniu i nauce był czas na relaks – obiad i lody w McDonaldzie. Zakupienie toruńskich pierników i pamiątek był zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia.

 Dzień matematyki

W marcu swoje imieniny obchodzi liczba π. Z tej okazji, jak co roku, nauczycielki matematyki p. M. Lewandowska i p. B. Siudzińska zorganizowały szkolne rozgrywki matematyczne. Uczniowie klas IV – VI brali udział w wielu konkurencjach: każda klasa miała za zadanie zaprezentować przygotowany okrzyk matematyczny, rozwiązać krzyżówkę „ Wielokąty” a także przybliżyć postać wybitnego matematyka. Wytypowane przez klasy duety zagrały w skojarzenia matematyczne. Potyczki oceniało jury w składzie: p. M. Adamkiewicz, p. R. Cieciórska i p. K. Kamińska.

Klasy, które w końcowej klasyfikacji uzyskały największą liczbę punktów wzięły udział w losowaniu nagród:

Klasa VI b w nagrodę wylosowała 1 punkt dodatkowy dla każdego na najbliższej kartkówce.

Klasa V a wylosowała tydzień bez kartkówek lub bez pytania.

Uczniowie VI a mogli w nagrodę przygotować lekcję matematyki na wesoło. 

Konkurs Czytelniczy pt. „ Czy znam, wiem i …. potrafię” 

Dnia 10 maja uczennice naszej szkoły: Dominika Czarnecka, Aleksandra Lewandowska oraz Natalia Goławska wzięły udział w IX Edycji Konkursu Czytelniczego pt. „ Czy znam, wiem i…. potrafię”, który odbył się w Sali Wielkiej w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy.

Konstytucja 3 Maja

4. maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy V b zaprezentowali krótką lekcję historii, aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm. Uroczystość przybliżyła dzieciom wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Uczniowie w skupieniu i z powagą wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych.

Wycieczka do Torunia

Uczniowie klas 4-6 mieli okazję obejrzenia spektaklu teatralnego pt.” Tajemnica Tomka Sawyera” w Centrum Kulturalno- Kongresowym „ Jordanki” w Toruniu.  Nie tylko przedstawienie zachwyciło widzów, ale również bryła architektoniczna budynku.

 

Pierwsza Pomoc

28 kwietnia 2017r. grupy 0 a,b,c brały udział w szkoleniu z zasad udzielania pierwszej pomocy. Oprócz przekazu teoretycznego dzieci wcielały się w rolę ratujących czyjeś życie. Dzięki praktycznemu szkoleniu, każde z dzieci może pochwalić się doskonałą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.

IX Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 28 kwietnia 2017r. zespoły wokalne „ Melodioso” i „ Dzwoneczki” wzięły udział w
IX Brodnickim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Brodnickim Domu Kultury.

W kategorii- zespoły wokalne klas IV-VI, zespół „ Melodioso” wyśpiewał 

I miejsce prezentując piosenkę pt. „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. W kategorii- zespoły wokalne klas I-III, zespół „ Dzwoneczki” otrzymał II miejsce. Maluchy zaśpiewały pieśń pt. „ Ojczyzno ma”. W przeglądzie zaprezentowały się również solistki: Katarzyna Pniewska, Agnieszka Banaszewska i Otylia Wojtarowicz.

Konkurs  matematyczny  „Mały  Matematyk”

Dnia 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się konkurs  matematyczny „Mały Matematyk”. Zgodnie z regulaminem do konkursu mogło przystąpić po dwoje uczniów z każdej klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni  oraz Szkoły Filialnej w Michałkach i Zasadach. Uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań w ciągu 60 minut. Można było uzyskać 50 punktów.  Do konkursu przystąpiło w sumie 7 uczniów klas drugich i 6 uczniów klas trzecich. Nad prawidłowością konkursu czuwało Jury w składzie:

1.      Dyrektor Szkoły Pani Wiesława Zalewska

2.      Pedagog Szkoły Pani Monika Kowalska

Po sprawdzeniu poprawności rozwiązania zadań ogłoszono wyniki.

Klasy II

I miejsce – Magdalena Dębińska – kl. II b – SP Świedziebnia

II miejsce – Nadia Burkwicz – kl. II a – SP Świedziebnia

III miejsce – Patryk Szmyciński – kl. II – SF Zasady

Klasy III

I miejsce – Szymon Manelski – kl. III a – SP Świedziebnia

II miejsce – Nadia Starzyńska – kl. III – SF Zasady

III miejsce – Sandra Jakubowska – kl. III a SP Świedziebnia 

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas I – p. Teresa Durszlewicz ze Szkoły Filialnej w Zasadach i p. Teresa Pokora ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

„Szkolny konkurs poezji obcojęzycznej”

Dnia 27 kwietnia 2017r. w szkole odbył się „Szkolny konkurs poezji obcojęzycznej”. W konkursie wzięło udział ogółem 20 uczniów. Został on podzielony na 3 kategorie:

·         Język niemiecki dla klas VI

·         Język angielski dla klas I-III

·         Język angielski dla klas IV-VI

W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli następujący uczniowie:

JĘZYK NIEMIECKI: I miejsce Otylia Wojtarowicz

                            II miejsce Kamila Czarnecka

                            III miejsce Dominika Manelska

JĘZYK ANGIELSKI (I-III): I miejsce Nadia Burkiwcz

                                     II miejsce Nina Grochowalska

                                     III miejsce Antonia Szefler

JĘZYK ANGIELSKI (IV-VI): I miejsce Hanna Grochowalska

                                     II miejsce Oliwia Łepkowska

                                     III miejsce Zuzanna Piekarska

Do konkursu na szczeblu powiatowym zakwalifikowały się następujące uczennice:

Otylia Wojtarowicz, Nadia Burkwicz, Nina Grochowalska, Hanna Grochowalska, Oliwia Łepkowska.

Do konkursu uczniów przygotowywały Pani Agnieszka Surmiak, Pani Katarzyna Ciżman i Pani Ewelina Jankowska.

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Pearson za ufundowane nagrody.

Warsztaty mydlarskie

26 kwietnia w nasze szkole miały miejsce warsztaty mydlarskie, w których uczestniczyły także oddziały przedszkolne. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem wykonywało własne mydełka z użyciem wcześniej przygotowanych materiałów. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstały pachnące, kolorowe i niepowtarzalne mydełka.

Konkurs polonistyczno-czytelniczy pt. ,,Booktalking"

Dnia 25 kwietnia  2017r. w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczno-czytelniczy pt. ,,Booktalking ,  czyli konkurs na najlepszą mówioną recenzję książki ’’. Jego celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych , kształtowanie wrażliwości czytelniczej oraz umiejętności budowania spójnej wypowiedzi  , a także dbanie o kulturę słowa .

Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranej książki w taki sposób , by zachęcić odbiorców do jej przeczytania . Wszyscy uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje – zarówno pod względem treści , jak i pod względem technicznym . Dla komisji było to nie lada wyzwanie !

Po obradach przewodnicząca jury – pani Renat Cieciórska – ogłosiła wyniki . Zwyciężczyniami zostały trzy uczennice klasy VIb :

I miejsce - Dominika Manelska

II miejsce -  Weronika Malinowska

III miejsce – Agnieszka Banaszewska

Dziewczęta otrzymały nagrody i dyplomy . Serdecznie gratulujemy wygranej !!!

„Międzynarodowy Dzień Ziemi”

Dnia 21 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie kl. IIIb zaprezentowali przedstawienie pt. „ Dzień Młodego Ekologa”, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki. Apel zakończył się dyskusją na temat:” Co to znaczy żyć ekologicznie?”

Imprezę przygotowały: Izabela Wąsicka, Anna Wojtalewicz

Lekcje wychowania fizycznego „ Piramidy nie z Egiptu”

WIOSENNY KONKURS RECYTATORKI DLA DZIECI Z  ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH Z GMINY ŚWIEDZIEBNIA.  

Dnia 7 kwietnia 2017r. odbył się WIOSENNY KONKURS RECYTATORKI DLA DZIECI Z  ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH Z GMINY ŚWIEDZIEBNIA. W konkursie wzięło  udział  26 osób. Jury w składzie:

- przewodnicząca- p. Mariola Bejger

- członkowie: - p. Anna Grochowalska- Hoga

 - p. Lidia Tybulska

przyznało następujące nagrody:

I miejsce: -  Blanka Smoleńska- klasa 0 A Świedziebnia

 - Karolina Grochowalska- klasa 0B Świedziebnia

II miejsce: - Julia i Maria Brodzińskie- klasa 0B Świedziebnia

                  - Amelia Szefler- klasa 0c Świedziebnia

                 - Marta Cieszyńska- klasa 0cŚwiedziebnia

III miejsce:- Mikołaj Aranowski- klasa 0A Świedziebnia

                   - Lena Jaworska- Janowo

                  - Julia Zaleśkiewicz- Zasady

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły i Rodziców.  Konkurs przygotowały i przeprowadziły Beata Fiszer , Ewa Gawryszewska i Katarzyna Skowrońska.

Powitanie Wiosny

Wiosna to doskonała okazja do tego, by trochę się uśmiechnąć i obudzić z zimowego marazmu.  W dniu 21 marca 2017r. tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny.

Odbył się  wiosenny apel, na którym uczniowie z klasy II a i II b pod kierunkiem pani  M. Opaluch i pani M. Kowalskiej przygotowały przedstawienie dla klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych  pt. " Powitanie Wiosny ". Na scenie pojawiły się kolorowe żabki, ptaszki, kwiatki w cudownych barwnych kostiumach. Na zakończenie klasa II a zaprezentowała swoje talenty taneczne.

Święto Wiosny

21 marca 2017r., zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły z klas IV- VI obchodzili  Święto Wiosny. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przebiegał pod znakiem radości  z powodu mijającej zimy. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych i licznych konkursach m.in. na najładniejszy strój wiosenny. Pod kierunkiem p. Anny Wojtalewicz  musieli wykazać się  również wiedzą na tematy związane z radosną  porą roku.  Uczestnicy rywalizacji nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            Dnia 6. marca 2017 roku w naszej szkole odbył się kolejny konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego – konkurs czytelniczy. Jego celem było wyłonienie Mistrza i Wicemistrza pięknego czytania.

            W konkursie wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy, najpiękniej jak potrafili, odczytywali wylosowane fragmenty utworów. Ocenie podlegały: technika czytania – płynność, dykcja, tempo; środki artystycznego wyrazu, takie jak pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, a także radzenie sobie z tremą. Trzecim kryterium był ogólny wyraz artystyczny, czyli oryginalność występu uczestnika.

            Po obradach jury ogłoszono wyniki…

Tytuł Mistrza pięknego czytania – po raz kolejny – zdobyła Otylia Wojtarowicz z klasy VIb. Drugie miejsce zajęła Natalia Goławska z klasy Vc i otrzymała tytuł Wicemistrza pięknego czytania.

             Jeszcze raz wielkie gratulacje dla dziewczyn!!!

UWAGA!!!

Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 dostępne w zakładce REKRUTACJA.

„Mistrz czytania”

28 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się konkurs czytelniczy. Już po raz kolejny uczniowie klas drugich i trzecich ubiegali się o tytuł  „Mistrza Czytania". W konkursie tym mogli wziąć udział dwaj przedstawiciele danej klasy, wyłonieni wcześniej przez wychowawców w wewnątrzklasowych eliminacjach.
Uczniowie prezentowali nowe, otrzymane podczas konkursu teksty, mając krótki czas do oswojenia się z nimi.
Każdy uczestnik konkursu oceniany był za płynność, tempo, intonację, poprawność i dykcję.

Do rywalizacji o tytuł "Mistrza Czytania" przystąpili:

Ewa Zielińska II a

Franciszek Hoga II a

Klaudia Biernacka II b

Wiktoria Grabowska II b

Anna Kopczyńska III a

Julia Szymańska III a

Julia Wiśniewska III b

Bartłomiej Borowski III b
Mali czytelnicy z dużym zaangażowaniem czytali poprawnie, płynnie, interpretując  niełatwe teksty. Mistrza Czytania" klas II zdobyła Ewa Zielińska, a klas III Anna Kopczyńska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs nawiązywał do obchodów „ Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Danuta Rysz- Matyja i Izabela Wąsicka.