Harmonogram wydawania posiłków

 w Szkole Filialnej w Zasadach

 od 2 września 2020 r.

 klasa I  -  10.05 – 10.20

oddział przedszkolny – 10.30-10.45

klasa III – 10.50-11.05

klasa II – 11.15-11.30

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

 1 WRZEŚNIA (WTOREK) GODZ. 9.00

 – TYLKO  SPOTKANIE W  KLASACH

 Z  WYCHOWAWCAMI:

 Oddział przedszkolny – sala gimnastyczna

 – Klasa I – pierwsza sala na parterze

 – Klasa II – druga sala na parterze (ta sama, co w roku ubiegłym)

 – Klasa III – pierwsza sala na piętrze (ta sama, co w roku ubiegłym)

 

WYCIECZKA DO BRODNICY

     25 lutego br. uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Brodnicy. Miejscem celowym było Schronisko dla Zwierząt „Reksio” oraz Przychodnia Weterynaryjna „Centrum”. Wyjazd wiązał się z realizacją II modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą”. Do schroniska zawieźliśmy zebraną wcześniej karmę. Ponadto, dzięki uprzejmości pani pracującej w schronisku, mogliśmy poznać warunki przebywających tam psów i kotów. Spacerowaliśmy od kojca do kojca. Pieski tam żyjące, są przecudowne, a kotki przychodziły do nas po „głaski”.

      W przychodni weterynaryjnej pan weterynarz opowiadał nam jak leczono dawniej zwierzęta, a jak obecnie. Mogliśmy zobaczyć sprzęt weterynaryjny w poszczególnych gabinetach. Pan weterynarz pokazał nam usg zwierząt i pomieszczenie, gdzie wykonuje operacje. Widzieliśmy też,  jak badał szczeniaczka. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadań pana weterynarza. Na koniec była niespodzianka:  pan pokazał nam węża, który ma na imię „Bolek” i mieszka cały czas w przychodni. Każdy uczeń mógł go dotknąć.

BAL  KARNAWAŁOWY

  20 lutego br. w naszej szkole po zajęciach obowiązkowych odbył się bal karnawałowy. Był to tłusty czwartek, z tego tytułu były też dla każdego pączki. Najważniejszym elementem tego balu były oczywiście przepiękne stroje. Panie zadbały o muzykę oraz ciekawe konkursy dla dzieci. Po zaprezentowaniu wszystkich strojów, w głosowaniu tajnym, wybrano najpiękniejszy strój wśród chłopców oraz najpiękniejszy strój wśród dziewczynek. Wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Pysiak z klasy I, a wśród dziewczynek Julia Fosińska, również z klasy I. Uczniowie brali chętnie udział we wszystkich konkursach, za co otrzymywali drobne upominki i lizaki. Zabawa była SUPER.

CHOINKA  NOWOROCZNA

W sobotę 25 stycznia w szkole odbyła się choinka noworoczna. Przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i bliscy naszych uczniów. Od godziny 10.00 do 13.00 dla dzieci i uczniów była dyskoteka. W trakcie dyskoteki każde dziecko otrzymało pączka, herbatkę oraz soczek owocowy. O godzinie 13.00 rozpoczęły się przedstawienie. Program artystyczny rozpoczęły  dzieci z oddziału przedszkolnego, pokazując swój talent w tańcach, przygotowanych pod kierunkiem p. Kingi Płuza-Becmer. Uczniowie klas I-III zaprezentowali się w baśni pt. „Calineczka”. Reżyserem i scenografem była p. Justyna Grochowalska. Publiczność wynagrodziła występy naszych aktorów gromkimi brawami. Ostatnim punktem, ale na pewno dla dzieci najważniejszym i bardzo oczekiwanym, były odwiedziny Świętego Mikołaja. Ku radości wszystkich, mimo braku śniegu Mikołajowi udało się dotrzeć do naszej szkoły. Każde grzeczne dziecko otrzymało od Mikołaja paczkę. Paczki dla dzieci z oddziału przedszkolnego i dla uczniów ze szkoły zostały sfinansowane  przez rodziców oraz Radę Rodziców. Podziękowania należą się p. J. Mosakowskiemu, który przekazał darowiznę, z przeznaczeniem na paczki dla dzieci. Ponadto dziękuję pp. Agnieszce i Piotrowi Burkwicz za wsparcie finansowe, oraz dziękuję obsłudze sklepu „Patron” za przygotowanie i dostarczenie paczek do szkoły. Serdecznie dziękuję rodzicom, szczególnie klasy pierwszej, za aktywną pomoc i ogromne zaangażowanie w organizacji i przebiegu choinki noworocznej.

 

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

22 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią Kingą Płuza-Becmer zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na ich święto przy herbatce. Dzieci przedstawiły program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem swojej pani. Były wierszyki o  Babciach i Dziadkach, jak byli mali oraz jacy są obecnie. Były zapewnienia o gorących uczuciach i były tańce w wykonaniu dzieci. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły upominki każdej Babci i każdemu Dziadkowi. Do każdego upominku dzieci dołączyły wykonane przez siebie laurki w kształcie serduszek i wspólnie odśpiewały „Sto lat”. Babcie i Dziadkowie byli zafascynowani występami swoich wnuków. Ponadto miło spędzili czas przy herbatce i cieście przygotowanym przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego.

 

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

21 stycznia w szkole pod kierunkiem p. Teresy Durszlewicz odbyły się zajęcia związane z programem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III obejrzeli film instruktażowy oraz film animowany pt. „Doktor Kręciołek” o udzielaniu pierwszej pomocy. Potem uczniowie klas I-III przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Dla klasy II i III było to przypomnienie, natomiast uczniowie klasy I robili to po raz pierwszy. Każdy uczeń sprawdzał swoje bezpieczeństwo, sprawdzał przytomność poszkodowanego, wzywał pomoc, sprawdzał oddech poszkodowanego, układał w pozycji bocznej ustalonej, w przypadku braku oddechu na fantomach wykonywał dwa wdechy ratownicze i 30 ucisków klatki piersiowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania.

 

SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM

Jak co roku, również teraz, 20 stycznia naszą szkołę odwiedził Pan Policjant, któremu nie jest obojętne bezpieczeństwo naszych dzieci. Sierżant sztabowy Pan Bartosz Łukaszewski zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na każdego z nas, a szczególnie skupił się na zagrożeniach w stosunku do dzieci. Wszystkim dzieciom i uczniom p. policjant udzielił  wskazówek, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki, a konkretnie ferie zimowe.