CHOINKA  NOWOROCZNA

W sobotę 25 stycznia w szkole odbyła się choinka noworoczna. Przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i bliscy naszych uczniów. Od godziny 10.00 do 13.00 dla dzieci i uczniów była dyskoteka. W trakcie dyskoteki każde dziecko otrzymało pączka, herbatkę oraz soczek owocowy. O godzinie 13.00 rozpoczęły się przedstawienie. Program artystyczny rozpoczęły  dzieci z oddziału przedszkolnego, pokazując swój talent w tańcach, przygotowanych pod kierunkiem p. Kingi Płuza-Becmer. Uczniowie klas I-III zaprezentowali się w baśni pt. „Calineczka”. Reżyserem i scenografem była p. Justyna Grochowalska. Publiczność wynagrodziła występy naszych aktorów gromkimi brawami. Ostatnim punktem, ale na pewno dla dzieci najważniejszym i bardzo oczekiwanym, były odwiedziny Świętego Mikołaja. Ku radości wszystkich, mimo braku śniegu Mikołajowi udało się dotrzeć do naszej szkoły. Każde grzeczne dziecko otrzymało od Mikołaja paczkę. Paczki dla dzieci z oddziału przedszkolnego i dla uczniów ze szkoły zostały sfinansowane  przez rodziców oraz Radę Rodziców. Podziękowania należą się p. J. Mosakowskiemu, który przekazał darowiznę, z przeznaczeniem na paczki dla dzieci. Ponadto dziękuję pp. Agnieszce i Piotrowi Burkwicz za wsparcie finansowe, oraz dziękuję obsłudze sklepu „Patron” za przygotowanie i dostarczenie paczek do szkoły. Serdecznie dziękuję rodzicom, szczególnie klasy pierwszej, za aktywną pomoc i ogromne zaangażowanie w organizacji i przebiegu choinki noworocznej.

 

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

22 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią Kingą Płuza-Becmer zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na ich święto przy herbatce. Dzieci przedstawiły program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem swojej pani. Były wierszyki o  Babciach i Dziadkach, jak byli mali oraz jacy są obecnie. Były zapewnienia o gorących uczuciach i były tańce w wykonaniu dzieci. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły upominki każdej Babci i każdemu Dziadkowi. Do każdego upominku dzieci dołączyły wykonane przez siebie laurki w kształcie serduszek i wspólnie odśpiewały „Sto lat”. Babcie i Dziadkowie byli zafascynowani występami swoich wnuków. Ponadto miło spędzili czas przy herbatce i cieście przygotowanym przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego.

 

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

21 stycznia w szkole pod kierunkiem p. Teresy Durszlewicz odbyły się zajęcia związane z programem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III obejrzeli film instruktażowy oraz film animowany pt. „Doktor Kręciołek” o udzielaniu pierwszej pomocy. Potem uczniowie klas I-III przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Dla klasy II i III było to przypomnienie, natomiast uczniowie klasy I robili to po raz pierwszy. Każdy uczeń sprawdzał swoje bezpieczeństwo, sprawdzał przytomność poszkodowanego, wzywał pomoc, sprawdzał oddech poszkodowanego, układał w pozycji bocznej ustalonej, w przypadku braku oddechu na fantomach wykonywał dwa wdechy ratownicze i 30 ucisków klatki piersiowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania.

 

SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM

Jak co roku, również teraz, 20 stycznia naszą szkołę odwiedził Pan Policjant, któremu nie jest obojętne bezpieczeństwo naszych dzieci. Sierżant sztabowy Pan Bartosz Łukaszewski zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na każdego z nas, a szczególnie skupił się na zagrożeniach w stosunku do dzieci. Wszystkim dzieciom i uczniom p. policjant udzielił  wskazówek, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki, a konkretnie ferie zimowe.